جذب مشتری برای فروش

مهدی صنم پور مشاور بهبود فردی و شغلی

مهدی صنم پور مشاور بهبود فردی و شغلی

جذب مشتری برای فروش بیشتر:

وقتی به کسب و کارهای نوپا و گاها قدیمی نگاه میکنیم، میبینیم با اینکه تعداد جمعیت خریداران بیشتر شده است اما آنها یا ورشکست شده اند و یا کسب و کارشان حال و احوال خوبی ندارد، بررسی ها نشان میدهد آنها نتوانسته اند در فرایند فروش حرفه ای قرار گیرند و مشتریان سابق خود را حفظ و البته مشتریان جدید به آن اضافه کنند. امروزه وقتی درباره فروش حرفه ای صحبت می شود یعنی استفاده از تکنیکهای جدید برای جذب مشتری بیشتر برای فروش بالاتر در دنیای پر رقابت کسب و کار. پس شما باید بر مهارتهای فروش حرفه ای تسلط کافی داشته باشید. مدلهای ارتباطی را بشناسید، تیپ های مختلف شخصیت مشتریان و نحوه خرید آنها را بدانید و مراقب باشید از یک روش ارتباطی برای فروش به همه آنها استفاده نکنید.

در روش فروش حرفه ای باید گروههای سنی  و جنست افرادی که کالا یا خدمات شما نیاز دارند را بشناسید، سطح درآمد مشتریان خود را بدانید یعنی طبقه خریدتان مشخص باشد، از لحاظ طبقه اجتماعی و میزان تحصیلات بدانید کدام افراد مخاطب شما هستند؟ و الگوهای شناسایی آنها برای خرید را بدانید مثلا محصول شما را از طریق اینترنت میابند و یا آگهی و….

پس فروش بیشتر شما، وابسته به شناخت دقیق مشتریانتان بر اساس نیازمندی آنها می باشد. گام بعدی جلب رضایت آنهاست و سپس با تسلط بر مهارت های ارتباط موثر و مشتری مداری، می بایست باعث خرید بیشتر او و رونق کسب و کار خود شوید.

پیشنهاد ما:  تاثیر تیپ های شخصیتی در مذاکره فروش

8 دیدگاه

 1. یاسر ایمانی گفت:

  معرکه ای استاد

 2. فاطمه امیدی گفت:

  پربار و پرمحتوا

 3. سعید دارابی گفت:

  مرسی از همایش های خوبتون

 4. جواد عباسی گفت:

  همان چیزی بود که دنبالش بودم

 5. پوریا جعفری گفت:

  چطور میشه باشما ملاقات داشت؟

 6. لیلی رشیدی گفت:

  واقعا دقیق و موشکافانه بود

 7. آمنه عینی گفت:

  کم کاری مدیران درمان در این زمینه به چشم میاد

 8. فرشید جمالی گفت:

  اگه کارمندا این آموزش هارو ببینن شاهد برخورد بهترشون با ارباب رجو میشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به صفحه قبل